Poniedziałek, 24 Czerwiec 2024 r. ,   Danuty, Jana, Janiny

Na hamaku w ogrodzie

   4
Na hamaku ogrodowym można sobie uciąć drzemkę lub wygodnie spędzić chwile z dobrą książką. Jak dbać o hamak i jakie materiały używa się do produkcji, to temat tego poradnika.

Modele przenośne

Przy wyborze mebli mobilnych ważnym kryterium jest niewielka waga produktów. Hamak ogrodowy przenośny można montować w miejscach dogodnych dla użytkowników. Jest lekki i nie sprawia trudności w obsłudze jednoosobowej. Wybierając składane meble do ogrodu, należy zwrócić uwagę na siłę elementów złącznych i części.

Modele stacjonarne

W przypadku stałych elementów wnętrza ogrodu ważne znaczenie ma rodzaj materiału produkcyjnego, jego odporność na zmiany temperatury, wysoką wilgotność, promieniowanie ultrafioletowe itp. Hamaki ogrodowe stacjonarne to urządzenia stabilne i masywne. Niepodatne na działanie sił natury (porywisty wiatr).

Istotnym aspektem wyboru elementów wyposażenia na działce jest maksymalne obciążenie produktów. Najbardziej trwałe są uważane za hamaki wykonane z metalu. Dopuszczalne obciążenie osiąga nawet dwieście kilogramów. Plastikowe i drewniane hamaki mogą unieść jednorazowo wagę 130-150 kg.

Hamaki z drewna

Zakupiony sprzęt będzie służył przez lata i aby przedłużyć jego żywotność dwa razy do roku, należy potraktować powierzchnie lakierem lub impregnatem.
Po zakończeniu sezonu letniego pożądane jest, aby drewniane meble zostały składowane w suchym, wentylowanym pomieszczeniu.

Hamaki z tworzyw sztucznych

Wyroby z tworzyw sztucznych stawiać należy z dala od źródeł otwartego ognia. Należy chronić je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Do czyszczenia plastikowych hamaków można użyć mydła z wodą lub detergentów, które nie zawierają alkaliów.

Hamaki metalowe i kute

Konieczne jest regularne sprawdzanie powierzchni metalowych w celu wykrycia zadrapań i korozji. W przypadku stwierdzenia wad uszkodzone miejsca należy przeszlifować papierem ściernym i zamalować środkami antykorozyjnymi.

Meble ogrodowe są eksploatowane na zewnątrz, okresowo na powierzchni mogą pojawić się ptasie odchody, które charakteryzują się zawartością substancji czynnych. Mogą one doprowadzić do uszkodzenia metalu. Należy je systematycznie usuwać.

Hamaki z wikliny

Meble ogrodowe z naturalnego rattanu i wierzby są podatne na wilgoć i bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Należy unikać wystawiania wikliny na bezpośrednie opady. Jeśli meble są mokre, należy je wysuszyć w ciemnym, suchym pomieszczeniu, unikając bezpośredniego światła słonecznego.

Ochrona mebli ogrodowych

W celu ochrony przed wpływami środowiska powierzchni wielu mebli ogrodowych są pokryte lakierami. Powłoka lakiernicza jest wrażliwa na wpływy mechaniczne, dlatego w celu zachowania właściwości ochronnych należy zachować środki ostrożności.


Po zimie dobrze jest spędzać czas w ogrodzie, czyli w naszym „zielonym miejscu”. Relaksować się w nim i patrzeć jak zakwitają kwiaty i rosną krzewy. Warto więc zadbać o funkcjonalną i praktyczną dekorację do naszego „zielonego królestwa”. Taką bez wątpienia będzie...
Kto w ostatnich latach urządzał taras, z pewnością spotkał się z deskami kompozytowymi, które są jednymi z bardziej polecanych desek tarasowych. Cechują się dużą trwałością i nie wymagają tak pieczołowitej pielęgnacji i konserwacji, jak naturalne drewno. Czym są deski...
Wiązar Polska jest specjalistyczną firmą zajmującą się projektowaniem i wykonawstwem wiązarów dachowych. Produkty tworzone i dostarczane przez markę pozwalają zmniejszyć koszt inwestycji związanej z budową nieruchomości, skrócić czas jej finalnej realizacji oraz zyskać wysoce...Poleasingowe.pl jest portalem aukcyjnym zajmującym się świadczeniem usług w zakresie pośrednictwa sprzedaży ruchomości między właścicielem...
Winrol to wrocławska firma specjalizują się w sprzedaży osłon dla okien. Nasze produkty stanowią skuteczne zabezpieczenie przed światłem...
Nie ma piękniejszej ozdoby wnętrz od wyjątkowych, zadbanych, doskonale dopasowanych do warunków roślin. Sklep internetowy Kwietnik stworzony...